O żłobku

Witamy w naszym Żłobku! :)

"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
Jan Paweł II

Żłobek Miejski nr 1 w Wągrowcu o powierzchni 737,76 m2, usytuowany przy ulicy Stanisława Mikołajczyka 25, powstał w 2019 roku z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta, którzy znajdą opiekę w naszej placówce. Zapewniamy opiekę 50 małym podopiecznym. Dziecko przebywając w żłobku ma szanse zetknąć się z różnymi osobami, różnymi emocjami, a przez to kształtować swój charakter.

Do placówki mogą uczęszczać dzieci już od ukończenia 20 tygodnia życia do ukończenia 3 roku życia. W ramach codziennej opieki od poniedziałku do piątku w godzinach od 5.30 do 17.00 zapewniamy dzieciom różnego rodzaju zajęcia: muzyczne, plastyczne i ruchowe oraz zajęcia wspierające rozwój poznawczy. Zajęcia dostosowane są odpowiednio do wieku dzieci, ich potrzeb oraz możliwości z uwzględnieniem indywidualnego rozwoju psychomotorycznego każdego maluszka.

Dla naszych małych podopiecznych zostały przygotowane 2 sale dzienne oraz 2 sale odpoczynku połączone bezpośrednio łazienkami, dostosowanymi do wieku i potrzeb dzieci, a także salka rehabilitacyjna. Każda z czterech głównych sal ma swój motyw przewodni. W sali dziennej dla dzieci starszych są to domki, w sali odpoczynku z kolei balony. W sali odpoczynku dla dzieci młodszych motywem przewodnim są baloniki na suficie, a w sali dziennej samochody. Dzieci przydzielone zostaną do odpowiednich wiekiem grup: OBŁOCZKI (dzieci w wieku od 6 miesięcy do 1,5 roku) oraz PROMYCZKI (dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat).

Opiekę nad pociechami sprawuje dziewięć wykwalifikowanych opiekunów. Za pyszne i jednocześnie zdrowe posiłki odpowiada pani intendentka oraz kucharze. Nad prawidłowym rozwojem maluszków czuwa pani pielęgniarka. O perfekcyjną czystość i porządek dba zawsze uśmiechnięte panie sprzątaczki. Za bezpieczeństwo podopiecznych odpowiada pomocny pan konserwator. Głową naszej żłobkowej rodziny jest Pani Dyrektor Justyna Walkowiak.

Aktualności